Velká cena Kopřivnice – 27. ročník

Na první závody v nové sezóně 2022/2023 jsme vyrazili do Kopřivnice jako podceňovaný oddíl, který neměl před rokem na těchto závodech, ani jeden přijatý start. Letos to už bylo o poznání lepší a to nám ještě před odjezdem pár dětí onemocnělo. Nakonec se tedy zúčastnilo za POFM 6 závodníků.

Ukázalo se, že ačkoli jsme možná byli v loni podceňováni, do budoucna už s námi musí počítat. Za rok jsme udělali velký pokrok a pravidelně se účastníme i takto prestižních závodů. A já věřím, že postupem času budeme na závodech obsazovat mnohem více startovních pozic.

A jak už je poslední dobou zvykem nejlepších výsledků dosáhla opět Valerie Juráčková. O víkendu si vyplavala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile. A jako třešničku na dortu si odvezla pohár za druhé místo v hodnocení nejlepších bodových výkonů. Verča Stratilová se rozjíždí pomaleji, ale přesto, že se zlepšila jen v jedné disciplíně získala i tak jedno třetí místo a jedno další umístění v desítce. Evička Müllerová téměř na každou trať osobní zlepšení a dvě umístění v desítce. Všichni tři kluci si až na jedno Ludvíkovo zaváhání v každém svém startu zapsali osobní rekordy a to hned na začátku sezóny. Tomáš Mikuš se dokonce přiblížil krásným čtvrtým místem ke stupňům vítězů. Ludvík Bohočík se vešel 2x do desítky a Lukáš Wrubel jednou. Tohle je opravdu skvělý příslib do dalších závodů.

Děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci oddílu. A děkuji také všem trenérům a vedení oddílu za skvělý a bezproblémový rozjezd nové sezóny.

V příloze výsledky disciplín, výsledky klubů, výsledky bodových hodnocení a pár fotek v galerii.

Jan Holanik

Výsledky

Výsledky dle klubů

Bodové výsledky podle ročníků

Fotogalerie