Krajský přebor staršího žactva Havířov

Dne 18.11. – 19.11.2022 proběhly v Havířově KPŽ staršího žactva. Naše mini výprava o pěti plavcích neměla velké ambice, přesto si do FM vezeme dvě bronzové medaile a to zásluhou Honzy Goly, který svými výkony na 100 a 200P moc mile překvapil. Není totiž tajemstvím, že se v kategorii starších žáků, už nemůžeme s kluby jako jsou KPSOs nebo PKNJ srovnávat. Jejich tréninkové jednotky čítají daleko více hodin, než si můžeme dovolit my. Proto je každé umístění do desátého místa úspěch a umístění na stupních vítězů, malý zázrak. Honza Gola však v prsařských disciplínách na stupně vítězů vždy patřil a dokázal to i tentokrát, přestože se mu v poslední době nedařilo z důvodu nemocnosti dostatečně trénovat.

Dalších skvělých výkonů dosáhl Tomáš Mikuš, který si vylepšil svá osobní maxima, téměř ve všech disciplínách, které na tomto KPŽ plaval a dokonce se mu 2x podařilo umístit v elitní desítce. Lukáš Wrubel se na každých závodech dokáže zlepšovat, někdy i velkými skoky. Páté místo na 100M a pět dalších v elitní desítce, svědčí o jeho velkém tréninkovém nasazení. Nikola Macháčková naopak nemá z nedostatku času takovou možnost chodit pravidelně na všechny tréninky, přesto dokáže podávat bezchybné výkony a po troškách se neustále zlepšuje. Poslední z pěti statečných byla Agáta Galačová, která se zúčastnila pouze pátečního odpoledne a zaplavala si jen prsařskou stovku, na které si vylepšila čas o více, než 6 vteřin.

Tyto závody byly pro většinu z našich plavců asi posledními v tomto roce. Tréninky naopak nekončí a příprava už bude zaměřená na příští sezónu, která bude stejně náročná jako ta letošní.

Výsledky všech závodů, které proběhly v tomto roce, nám ukázaly, že směřujeme správným směrem a doufáme, že tomu tak bude stejně ne-li lépe i po Novém roce.

Jan Holanik

Výsledky

Výsledky kluby

Fotogalerie