Vyškovský Vánoční kapr 2022

Posledními závody v tomto roce, na které jsme se rozhodli vydat, byl Vyškovský Vánoční kapr. Tyto závody jsou pořádané týden před Vánoci a všichni toho už v tuto dobu mají opravdu dost a nezbývá tak už mnoho sil na nějaké vylepšování osobních rekordů a umísťování se na stupních vítězů. Navíc, když téměř všichni naši byli nominovaní ve dvouletých kategoriích jako ti mladší. I z tohoto důvodu jsem dětem předem říkal, že si mají závody užít a nehonit se zbytečně za výsledky, pokud se už nebudou cítit pohodlně. A všichni to vzali doslova ve Vánočním duchu 😊 Osobní rekordy padly snad jen ve čtyřech případech a to většinou u disciplín, které nebyly dlouho plavány. I tak to ale stačilo Valerii Juráčkové ke třem pódiovým umístěním. Nicméně závody byly také hodnoceny jako závody družstev a body se za jednotlivé disciplíny připisovaly tak nějak zvláštně, že to nikdo z nás nepochopil. Každopádně na to, aby naše družstvo mohlo na konci závodů lovit z vody živého kapra jsme se potřebovali umístit mezi čtyřmi nejlepšími oddíly, což se nám zdaleka nepodařilo, ani když se naše děvčata ročníku 2011 zmobilizovaly do polohové štafety a přes dvousekundový vylepšený čas z KPŽ to stačilo pouze na šesté místo. Nezbývalo, než si jít pro potřebné body i v závodě trenérů a tak jsem musel do plavek i já. V disciplíně 50m jakkoli se mi sice podařilo ukořistit třetí místo, ale i tak jsme se v celkovém bodovém hodnocení dopředu moc nepohnuli. Vypadalo to tedy, že se na výlov kapra budeme jen koukat. Nakonec díky pravidlům výlovu pro nejlepší oddíly, kdy se nikomu z nich nepodařilo vytáhnout kapra v časovém limitu z vody ven, dostali příležitost chytit rybu úplně všichni. Byla to opravdu zábavná podívaná a všichni si to náramně užili. Na závěr celého dne si dali naši plavci jízdu na tobogánu a mohli jsme se spokojeně rozjet do svých domovů. Tímto jsme završili úspěšnou závodní sezónu. Nyní by si měli všichni odpočinout, užít si Vánoční svátky a prázdniny, doléčit veškeré nemoci a hlavně nabrat nové síly do další jarní sezóny, kdy nás bude opět čekat spousta závodů.

Děkuji všem za účast, rodičům za rozvoz na závody a podporu jejich ratolestí.

Jan Holanik

 

Děkujeme tr.  Honzovi i plavcům za vynikající reprezentaci našeho klubu po celý rok 2022. Obrovský kus práce odveden, jsme na Vás moc hrdí! 😀  Velké díky patří celému týmu závodní sekce i všem, kteří tyto plavce vůbec kdy připravovali a učili je základy. Každý kus práce se počítá a úročí. Je to společná práce všech!!!  Skvělá práce.

Všem krásný a pohádkový čas odpočinku, zaslouženého a brzy na viděnou! 🙂

Výsledky

Výsledky kluby

Fotogalerie