2. ročník malé verze Grand Prix města Bruntálu

Na druhý ročník malé verze GP Bruntálu jsme vyrazili opět ve velkém počtu. Celkem se nás tentokrát v Bruntálu sešlo sedmnáct a kromě třech našich mladých děvčat, které si odbyly premiéru, už minulý týden v Opavě, s námi tentokrát vyrazila naše další nová posila jménem Kryštof Kovář. Kryštof je teprve sedmiletý klučina a z našeho týmu je jednoznačně nejmladší, není tedy divu, že byl před svou první závodní zkušeností dost nervózní. Jenže nervozita netrvala dlouho, Kryštof odstartoval hned v první rozplavbě sobotního dne a předvedl famózní výkon. Na 25m motýlek se na úvod prezentoval druhým místem. K tomu přidal ještě třetí na 25m znak, odpoledne pak opět druhý na 25m prsa a své první závody završil ještě krásným pátým místem na 25m kraul. Máme tedy posilu, od které můžeme v budoucnu očekávat velké věci 😊 Kryštofovi moc gratulujeme a už jsme zvědaví co předvede na svých dalších závodech, jimiž budou MOPŽ v Havířově.

Ani tři naše nová děvčata se v Bruntále neztratila a mezi svými vrstevnicemi zdaleka nepůsobila jako nováčci. Klaudie Čiberová nám všem doslova vyrazila dech, kdy na prsové padesátce obsadila druhé místo, a to jich v kategorii bylo 38. Opravdu úctyhodný výkon podtrhly všechny naše desetileté holky, když se na této trati všechny vešly do 11 místa. Třetí místo totiž obsadila naše zkušená Rozálie Pospíšilová, šesté další mazačka Terka Seberová, (která se však na těchto závodech potýkala s nemocí), Laura Čiberová místo osmé a Viki Vybíralová již zmíněné jedenácté. Zřejmě se nám v oddíle tvoří velice silný prsařský blok 😊

Celkem si z Bruntálu vezeme 13 medailí. O čtyři z nich se postarala talentovaná Rozálie Pospíšilová, když byla první na 50Z a 50K, druhá na 50M a třetí na již zmíněné 50P. Dvě medaile si domů veze Další naše hvězda Valerie Juráčková. Zlato ze 100M a stříbro na 100P. Na další dvě disciplíny byla jen těsně čtvrtá.

Poslední tři medaile si vezeme ze štafetových závodů, které se stejně jako loni plavaly vždy s trenérem a tak jsem se do plaveckého klání musel zapojit i já. V loni jsme s holkama ovládli obě štafety a tak jsme samozřejmě pomýšleli na obhajobu. Navíc jsme letos postavili i chlapecké týmy a tak jsme k tomu měli celkem 4 pokusy. K naší smůle ale tentokrát do Bruntálu přicestoval zlínský oddíl a ten vždy mívá silné plavce, navíc trenér byl ročník 1995 a byl tak o půl metru vyšší, než já ☹. Zlín tedy ovládl s docela velkým náskokem všechny čtyři štafetové závody a až za ním se pak bojovalo o zbylé příčky, kdy se rozhodovalo doslova o setinky. S dívčí kraulovou štafetou (Müllerová, Juráčková, Stratilová, Holanik) jsme ovládli, jak se říká zbytek světa a skončili druzí. Překvapením pak bylo na stejné trati třetí místo s chlapeckou štafetou ve složení Wrubel, Pospíšil, Bohočík, Holanik. Další třetí místo jsme s chlapeckou štafetou ve složení Bohočík, Gola, Holanik a Mikuš získali v polohové štafetě. V dívčí polohové štafetě ve stejném složení jako v kraulové jsme bojovali jako lvi, ale nakonec z toho bylo v uvozovkách jen páté místo, když nám na čtvrté chyběly dvě setiny, na třetí jedna desetina a na druhé čtyři desetiny. Takže se rozhodně nemáme za co stydět, obzvlášť když se štafet účastnilo, až 18 týmů.

Celkově však musím pochválit všechny děti, protože jsme měli také hodně umístění do desátého místa (Bohočík, Čiberová L., Gola, Mikuš, Müllerová, Pospíšil, Seberová, Wrubel) a spoustu osobních rekordů. Všichni se zlepšují a pracují na sobě. Velká pochvala všem a velká gratulace umístěným. Velké poděkování trenérce Janě, bez které bych to tentokrát nezvládl. Organizátorům za krásné závody i pro nejmenší děti. Rodičům za podporu a transport svých ratolestí. A také ostatním trenérům a vedení POFM za skvělou práci.

A jelikož nádherné jarní počasí přímo vybízelo k nějakému výletu, neodolal jsem a na druhý den jsem se svou tolerantní ženou závodní víkend završil výšlapem kolem Bílé Opavy na nejvyšší horu Moravy, Praděd. Do galerie z Bruntálu tak přidávám i pár fotek z výletu 😊

Jan Holanik

Výsledky

Výsledky kluby

Fotogalerie