• akce již proběhla.

Mokrý Eman – 12. 4. 2014

12. 4. 2014

Kačka s Kájou ovládly stupně vítězů v Prostějově!!

Prostějovských plaveckých závodů “O mokrého Emana” v sobotu 12. 4. 2014 se za Plavecký oddíl Frýdek-Místek zúčastnilo duo děvčat Kateřina Fuková (2005) a Karla Chlopčíková (2003). Mezi 270 přijatými plavci z 30-ti plaveckých klubů z  Moravy, Čech i Slovenska se holky neztratily a doslova ovládly stupně vítězů.

Katka plavala tři padesátimetrové disciplíny. Motýlek zvládla skvěle a časem 45,7 získala 2.místo.Svým krásným stylem i dostatečnou sílou by jistě zvládla i dvojnásobnou trať. Na 50m prsa (53,4) to bylo “jen” 9. místo, ale ve své závěrečné disciplíně 50m kraul už před sebe nikoho nepustila a vyhrála 1.místo v čase 38,4 !

Kája plavala pět stometrových tratí a po každém startu byla i na stupních vítězů. Na 100P (1:30,2) -2.místo, 100kraul (1:13,3) 3. místo, 100motýl (1:24,6) 2.místo, 100znak (1:25,4) 3.místo a na 100m polohový závod (1:22,6) byla druhá. Místo medailí  za nejlepší výkony rozdávali čokoládové veikonoční zajíce v odstupňované velikosti, takže v sektoru POFM bylo přezajícováno. Děvčata si vytvořila hodně osoních rekordů, největší bylo Kájino zlepšení na 100m znak o 7 sekund. Gratulujeme.

Nejlepší závodnice – nepřekonatelná Štěpánka Michalčíková z Uherského Brodu, která vyhrála všechny stometrové trati, nás na závěr velmi dojala. Na rozdíl od některých děvčat z velkých moravských klubů, má chování dámy a smysl pro fair play. Po vyhlášení výsledků  v posledním závodě 100m polohový závod dala Štěpánka svou cenu naší Káji Chlopčíkové s tím, že po startu při vyplavání udělala chybu a měli ji asi disvalifikovat. Tímto krásným gestem uznala naši Káju za vítězku posledního závodu.

IV. ročník Mokrého Emana byl po všech stránkách vyjímečný!

Děkujeme děvčatům a přejeme hodně dalších osobáčků v následující šňůře nový závodů! 🙂