• akce již proběhla.

MOPŽ v Karviné

9. 5. 2014 - 10. 5. 2014

Naše plavecké naděje znovu ukázaly, že mají na republikovou úroveň

V pátek a v sobotu 9. a 10. května 2014 se konaly Meziokresní přebory žactva v Karviné, které jsou jen malým rozstřelem ve šňůře velkých postupových závodů. Malá Slezská skupina se skládá ze sedmi oddílů z Karviné, Bohumínu, Orlové, Třince, Havířova a dvou oddílů Frýdku-Místku.

Vendulka Janáčková (2002) byla jasná favoritka na zlato v disciplíně 200 VZ, které získala časem 2:38,2 a zlepšila si tak zároveň svůj osobní čas o 4 sekundy.  Třikrát si odnesla svou stříbrnou pozici na tratích 200 polohový závod, 200 Z a 100VZ. Čtyřikrát vybojovala bronz v disciplínách 100 P, 100 polohový závod, 50 VZ a 100 Z.

Naše velká bojovnice Karlička Chlopčíková (2003) dvakrát vybojovala zlatou pozici v disciplínách 50 VZ a na trati 50 M o 4 sekundy nechala své soupeřky za sebou. Stříbrná disciplína v jejím podání byla trať na 100 M a bronz si vyplavala v disciplíně 200 polohový závod.

Náš dvakrát zlatý Matýsek Pajtl (2002) prokázal, že ještě všem soupeřům protřepe faldy. Jeho unikátní tratě na 100 P a 50 VZ ukázaly, že si zlato bez debat zaslouží. Na trati 100 P nechal soupeře o 8 sekund za sebou. Dalších pět disciplín, ve kterých bojoval na tratích 400 VZ, 100 Z, 200 Z, 100 VZ a 200 VZ získal vynikající stříbrné místo. Blahopřejeme.

Sourozenci Ličmanovi Šimon a Klárka zabojovali na svých tratích 100 P a Klárka Ličmanová  získala v disciplíně bronzové umístění za 200 P.  Šimonovi, utekla bronzová pozice o desetinu sekundy. Štěpán Kaspar (1999) na trati 200 VZ s osobním zlepšením získal stříbro ve své kategorii.

Se svou jedinečnou a ladnou technikou získal suverénní 1. místo Jakub Laník (2003) v disciplíně na 100 M, kde o celých 6 sekund nechal soupeře z Havířova. Že za technikou tiše vchází rychlost, potvrdil i na dalších tratích. Získal tak své druhé zlato na 50 M. Třikrát 4. místo obsadil v disciplínách 200 VZ, 100 polohový závod a 50 VZ.

Velice akčním členem naší výpravy byla i Katka Fuková (2005). Nenápadná dívenka si vybojovala suverénně zlatou pozici na tratích 50 M spolu s osobním rekordem 46,4 sekundy. Další zlato si vyplavala na 50 VZ a třikrát obhájila stříbrnou pozici spolu s ročníky 2004 v disciplínách 100 polohový závod, 50 P a 100 VZ. Kačko vynikající výkony! Děkujeme za skvělou reprezentaci.

Další závodníci jako Lucinka BlahutováMatyáš JarčíkVerunka Franková si na tratích 50 VZ, 50 Z  – zlepšovali své osobní rekordy. Petr Mrázek a Natálka Dorociáková také bojovali za zlaté barvy vítězství a odnášeli si své mnohdy první zkušenosti z velkých závodů. Že občas spadnou brýle všem a musí bojovat, zjistila i Natálka a obstála. Nic nevzdala!

Ve štafetových tratích, naši plavci obstáli a vybojovali bronzové umístění hned za Bohumínem a Karvinou, baštami plavání. Dívky v kraulové a chlapci v polohové štafetě. Další možnosti a rezervy máme v dalších 10 bramborových 4. pozicích, které se mohly proměnit v umístění.

V počtu 13 plavců, získali naši borci 28 medailových umístění! 🙂

Naše plavecká želízka ukázala, že dokážou zúročit každou snahu a dřinu na tréninku. A to tak brilantně, že neustále zlepšují své osobní rekordy. 7 mladých plavců obhájilo své skvělé časy, se kterými budou reprezentovat plavecký oddíl na postupových oblastních a republikových kolech. 6 nových plaveckých štik ukázalo svou bojovnost a chuť všem ukázat, zač je toho loket! Všem děkujeme za jedinečnou atmosféru, bojovnost a trenérům Radkovi Kodajkovi a Daliboru Pajtlovi za perfektní přípravu na všechny další závody.