• akce již proběhla.

Moravská liga nejmladšího žactva – II. ročník

17. 5. 2014

Moravskoslezská liga nejmladšího žactva – Kopřivnice 17. května 2014

Deštivá sobota v kopřivnickém bazénu kápla našim borcům skvělé časy a dokonce i 11 medailových umístění ve velmi kvalitní konkurenci plavců ročníků 2008-2005 z dvanácti klubů z Moravy a Slovenska. Ve srovnání s téměř komorním loňským 1. měl letošní 2. ročník parametry opravdu velkého závodu, proběhlo více naž 300 startů a trenéři Radek Kodajek a Dalibor Pajtl s asistentkou Kájou Chlopčíkovou měli plné ruce práce přesně odkaučovat našich 11 reprezentantů.

Naši nejmladší zástupci ročníku 2007 se s velkou vervou pustili do 25m tratí. Apolenka Fuková projevila přebytek energie ještě před začátkem závodu, když při přípravě na rozplavání roztrhala čepici i brýle. V náhradním vybavení ji síly neopustily a tak si vybojovala 2 zlaté (25P za 28,3s a 25M za 28,8s), stříbrnou (25VZ za 23,4s) a bronzovou (25Z za 29,1s) medaili. Úspěšně zabojoval i Tomáš Mrázek, na 25P časem 30,3s získal 3. místo, za čas 29,6s na trati 25Z stříbro, medaile doplnil ještě pěkným 7. místem na 25VZ časem 30,9s.

V ročníku 2006 na padesátimetrových tratích si odbyl úspěšnou závodní premiéru Matěj Saksa. 50Z doplaval za 60,7s na 7. místě, 61,6s na 50P mu vyneslo dokonce 4. místo. Výborné časy a trochu smolná umístění těsně pod stupni vítězů vybojovaly naše holky. Krasoplavkyně Alenka Chlopčíková na 50M časem 68,0s skončila čtvrtá, na 50P časem 63,2s šestá a na 50VZ časem 54,8s pátá. Amálka Tkadlecová vybojovala 4. místo na 50Z za 55,8s, 5. místo za 69,9s na 50M, 8. místo na 50P za 68,6s a 6. místo na 50VZ za 57,8s. Helenka Lednická tentokrát získala na trati 50Z za 59,3s páté, na 50 VZ za 58,1s sedmé a na 50P za 60,7s čtvrté místo. Holky, tak příště už určitě…

Mezi nejzkušenějšími borci ročníku 2005 tentokrát medailovou smůlu prolomila Verunka Fránková a na distanci 50M za čas 52,5s získala cenný bronz.  Ve skutečně silné konkurenci (v této kategorii plavalo na 50Z, 50P a 50VZ 29 závodnic, na 50M 14 borkyň) přidala ještě 15. místo na 50Z za 55,7s, 14. na 50P za 60,4s a 16. na 50VZ za 50,7s.

Lucka Blahutová bojovala jako lvice a vyplavala si následující pozice a časy: 17. místo na 50Z za 57,4s., 7. místo na 50M za 56,4s, 6. místo na 50P za 55,5s a 12. místo na 50VZ za 48,4s. Míša Tůmová se svými výkony také zařadila mezi nejlepší na 50M v čase 54,8s skončila pátá, na 50VZ za 44,2s šestá, na 50P za 56,0s sedmá a na 50Z za 53,8s čtrnáctá.

Velmi slušnou závodní formu na konci jarní sezóny ukázala Kačka Fuková, v osobním rekordu 46,3s zvítězila na trati 50Z, za 48,8s na 50M získala 1. místo, za 54,4s na 50P 5. místo a nejkvalitnějším výkonem dne 39,2s (209 bodů) zlatou medaili na 50VZ.

Samuel Chlopčík, náš jediný mužský zástupce v této kategorii, předvedl také nadějné výkony, za čas 50,1s na 50Z získal bronz, na 50P za 59,5s doplaval pátý stejně jako na trati 50VZ v čase 49,6s.

V závěrečném štafetovém závodě na 50-25-25-50m VZ se exhibičně předvedly naše nejzkušenější plavkyně a v sestavě Tůmová, Fránková, Blahutová a K. Fuková dosáhly nejlepšího času 2:08,7.

Všichni naši plavci předvedli hodnotné a sebevědomé výkony, kopřivnickým organizátorům se podařilo navodit bojovnou a přátelskou atmosféru a závod byl určitě cennou zkušeností na sportovní cestě všech plaveckých nadějí.

Velice děkujeme za přípravu a podporu všech našich plavců trenérce Romaně Lesňákové, která vede naše nejmladší trpělivě v začátcích jejich počínání. Také trenérům Radkovi Kodajkovi a Daliboru Pajtlovi, díky, kterým se začínají posunovat do vyšších technických a kvalifikačních příček. Díky ohromným rodičům, kteří jsou nám posilou, podporou a zázemím.