Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Oblastní přebory ročníků 03-05 ve Vsetíně

24. 5. 2014

V sobotu 24. 5. 2014 se našim plavcům se dařilo!!! Máme přeborníka oblasti.

V sobotu 24. května se konal ve Vsetíně Jarní oblastní přebor mladšího žactva ročníku 2003 až 2005, kterého se účastnily plavecké oddíly ze Severní Moravy a Slezska.

Nejlépe si podle očekávání vedla Karla Chlopčíková, která potvrdila svou skvělou formu a zúročila tréninkovou dřinu. Karla se přihlásila na 6 disciplín a v prvních čtyřech startech (50 metrů volný způsob, 100 metrů motýlek, 100 metrů polohový závod a 100 metrů prsa) vybojovala vždy druhé místo. Pokaždé ji porazila jiná soupeřka – specialistka na danou disciplínu. Karla se dočkala a zvítězila ve své parádní disciplíně 50 metrů motýlek, ve které loni vyhrála titul mistryně republiky na  Zimním poháru ČR desetiletého žactva. V poslední disciplíně na 200 metrů polohový závod skončila opět druhá …

Skoro stejně úspěšný byl překvapivě také Jakub Laník, který konečně dokázal přetavit svou vytříbenou techniku plavání ve výrazný medailový úspěch. Jakub se rovněž přihlásil na 6 disciplín a také on byl pokaždé na stupních vítězů. Nepodařilo se mu sice urvat ani jedno zlaté vítězství, ale druhá místa v disciplínách 50 metrů volný způsob, 100 metrů motýlek, 50 metrů motýlek jsou skvělým příslibem do dalších závodů. Třetí byl v disciplínách 100 metrů polohový závod, 100 metrů volný způsob a 200 metrů volný způsob.

Zvýšené tréninkové úsilí se odrazilo ve výsledcích Petra Mrázka, který obhájil loňské třetí místo v disciplíně 100 metrů prsa. K výraznému zlepšení došlo v disciplíně 100 metrů polohový závod, kdy své maximum posunul o 12,5 sekundy a umístil se na 9. místě.

Nejmladším účastníkem naší výpravy byla Katka Fuková (2005), která závodila společně se staršími děvčaty ročníku 2004 a rozhodně se neztratila! V disciplíně 50 metrů volný způsob dokonce obsadila druhé místo a v dalších disciplínách skončila těsně pod stupni vítězů. Ve všech svých startech byla nejlepší z ročníku 2005. Její výsledky jsou velkým příslibem do budoucna a Katka tak určitě naváže na výjimečné úspěchy naší nejlepší plavkyně Karly Chlopčíkové.

„Všichni se už těší na Letní pohár ČR jedenáctiletých, který se bude konat 7. – 8. června 2014 ve Zlíně.“, řekl trenér našich plavců Radek Kodajek.

Děkujeme závodníkům za reprezentaci našeho oddílu a trenérům za dobře odvedenou práci.

Skvělá spolupráce rodičů a trenérů se úročí i v sestavování fotogalerií a článků. Kapka ke kapce tvoří moře…

Galerie

Podrobnosti

Datum:
24. 5. 2014

Místo konání

Vsetín
Jiráskova 340
Vsetín, Česká republika
+ Google Mapa