XXIII. Velká cena Kopřivnice – 6. 10. 2018

Tradičně jarní závod VC Kopřivnice se v letošním roce přesunul na sobotu 6. října. Do Kopřivnice se sjelo 215 závodníků z 22 klubů. Za náš oddíl bylo přijato 15 závodníků. Byl to velký test schopností především pro tu část závodníků, která v uplynulém týdnu absolvovala soustředění na Slovensku s intenzivním tréninkem a suchou přípravou. Výsledky v Kopřivnici jsme proto sledovali s velkým zájmem. Test schopností dopadl na výbornou. Z Kopřivnice jsme přivezli 4 zlaté, 6 stříbrných a 9 bronzových medailí. Nejcennější ovšem nejsou medaile, ale samotné výkony našich plavců, protože s výjimkou jediného člena výpravy, si všichni dokázali vyplavat nová osobní maxima v minimálně jedné disciplíně.

Z trenérského pohledu vyzdvihuji Adélku Klančíkovou, které se povedla nejvýraznější zlepšení, především posunutí maxima na trati 100K o více než 4 sekundy. Podobný husarský kousek se povedl i Adamovi Holanikovi na 50Z. Velmi výrazných vylepšení maxim dosáhla i Poly Fuková nebo Lída Pavelková. Speciální pochvalu je třeba udělit Adamovi Andrlemu, u kterého už dlouhé měsíce čekáme na výraznější posun. Po celotýdenní dřině na soustředění se to konečně povedlo na všech tratích, které odplaval, povedla se hlavně disciplína 200Z.

Z pohledu vybojovaných cenných kovů byl nejúspěšnější Matěj Saksa. Matěj má na kontě dvě zlaté, dvě stříbrné a jeden bronz. K tomu také celkové 4. místo za nejhodnotnější výkon podle bodování FINA ročníku 2006. Trenérská pochvala Matějovi patří za 100PZ. Ačkoliv to byl bronz, zjevné zlepšení techniky na znakovém úseku mu přineslo nejvýraznější osobní posun. Šárka Tobolová si odnesla také od každé medaile po jedné. Tu nejcennější zlatou získala na 50P v novém osobním maximu.

Všem závodníkům gratulujeme k výkonům a děkujeme za reprezentaci. Test plaveckých schopností i psychické odolnosti dopadl skvěle.

Výsledky po klubech (náš klub na stranách 24-25): Výsledky kluby

Kompletní výsledky a body: Výsledky


V sobotu 6. 10. se koná VC Kopřivnice. Propozice jsou dostupné na novém systému ČSPS výsledky.czechswimming.cz (bývalá statistikaplavani.cz již nefunguje). Přijatí byli všichni naši přihlášení plavci. Seznam přihlášených a přijaté disciplíny jsou níže, současně s předpokládanou částkou startovného za každého z nich. Rozplavání začíná v 8.00, prosím proto, aby každý dorazil do Kopřivnice do 7.30, sraz bude před bazénem. Je žádoucí, aby se plavci řádně rozcvičili, proto je nutné tento čas respektovat. Startovné se bude vybírat. Za trenéry zajistí hladký průběh závodů trenérka Bára Tobolová. Veškeré odhlášky ji hlaste písemně (mailem nebo SMS) nejpozději do 4. 10. Po tomto datu již nebude na odhlášky brán zřetel a startovné jsme povinni uhradit v plné výši.

Propozice: Rozpis_vc_kopr_2018_02

Seznam přijatých POFM