17. ročník X-RTTB – 13.6.2020

13.6.2020 proběhl na Brušperské přehradě 17. Ročník X-RUNTO Triathlonu Brušperk.  Byla to po dlouhé době akce pro větší počet osob, kterou bylo možno v Brušperku po koronavirovém období uspořádat. A bylo vidět, že nejen v Brušperku. Sportovci se na závodění opravdu těšili a přihlásilo se nám do závodu přes 130 lidí a to jsme měli pro jistotu ještě omezený počet startujících. Novinkou tohoto ročníku byl závod starších a mladších žáků, kteří dopoledne poměřili síly na kratších vzdálenostech. Od rána panovalo v Brušperku úmorné vedro, takže se všichni opravdu zapotili. Vítězství si v kategorii ml. žáků odvezla Mládenková Josefína z Boskovic a Samuel Schneiderka z Kopřivnice. Mezi staršími žáky to byla Chovanečková Nikola rovněž z Kopřivnice a Tala Erik z MG bike teamu. Závodu žákovských kategorií se účastnily i dvě členky POFM Vendy Chaloupková, která skončila ve své kategorii druhá a Adéla Klančíková.

Ve 13:30 se pak do vln Brušperské přehrady vrhlo početné pole hlavní kategorie mužů a žen. Ve velké konkurenci si v horkém počasí s tratí nejlépe poradil Petr Hudeček z Opavy, který triumfoval v Brušperku, již potřetí. V kategorii žen to byla Anna Lužná. Za POFM se účastnila Kristýna Řehová, která v kategorii žen 16 – 19 let získala krásné druhé místo.  Kompletní výsledky a fotogalerie ze závodu si můžete prohlédnout na stránkách www.triathlonbrusperk.cz

Děkujeme všem partnerům za podporu a všem, kteří se na pořádání letošního ročníku jakkoli podíleli.

Za tým XRTB Jan Holanik

Bližší INFO na webu www.triathlonbrusperk.cz

 

PS: Novinkou letošního ročníku je zařazení žákovských kategorií s menšími traťovými objemy, které ještě upřesníme. Žákovské kategorie 12-13 a 14-15 let, což jsou ročníky 2008-2005 budou startovat před hlavním závodem.

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Xtreme_triathlon_Brušperk_2020.Kiki ohlas naší Kristýnky Řehové na závod 🙂

Děkujeme našemu tr. Honzovi… za vynikající organizaci, report i starost o naše borce! 🙂