18. ročník X-RunTo Triathlon Brušperk

V sobotu 5.6. 2021 proběhl za slunečného počasí.  Ani letos nám pandemická situace nezabránila v konání populárního triatlonového závodu, který měl, už stejně jako v loňském roce dvě části. V té první, která startovala v deset hodin dopoledne se představili žáci a žačky ročníku 2009 – 2006 na tratích 0,2 km plavání – 4 km MTB – 1 km běh. V té odpolední části, která byla na programu od 12:45 dostala prostor hlavní kategorie dospělých na tratích 0,8 km plavání – 28 km MTB a 4km běh.

Přestože byla letos díky omezeným podmínkám účast o dost menší, než v minulých ročnících, neubralo to na atraktivitě závodu. Jak žáci tak borci v hlavním závodě si nedarovali nic zadarmo a pořadí se po jednotlivých disciplínách neustále měnilo. Mezi prvním a druhým v kategorii st. žáků byla jen jedna sekunda. V hlavní kategorii možná připravil defekt zadního kola závodníka z Polska o lepší umístění. Ale takový už je náš triatlon, náročný, extrémní, těžký, ale krásný.

V kategorii ml. žáků si vítězství vybojovali Samuel Schneiderka z Kopřivnice a Vendy Chaloupková z Palkovic (odchovanec POFM). Mezi staršími žáky to byli Erik Tala a Adéla Zavřelová z Boskovic.

Z bývalých členů POFM jsme mohli vidět v závodě žáků ještě Apolenu Fukovou, která obsadila mezi staršími žáky druhé místo a Adama Adriana Holanika, který byl osmý. Mezi mladšími žáky byl druhý David Rumíšek.

V hlavní kategorii byl nejrychlejší Boris Janata ze Slovenska, před Václavem Klakurkou z AD team CZ a Markem Olszewskim z Polska. Mezi ženami tentokrát kralovala Tereza Rudolfová z Lawi sport teamu před Míšou Tokarčíkovou z Píště a Veronikou Holanikovou z Krmelína.

Děkujeme všem našim partnerům a sponzorům za podporu, všem kdo nám pomáhali s organizací za ochotu, klukům z Onlinesystemu za perfektní časomíru.

Podrobné výsledky v jednotlivých kategoriích a spoustu fotek ze závodu si můžete prohlédnout na našem webu www.triathlonbrusperk.cz

Za tým X-RTB, Jan Holanik

 

Děkujeme tr. Honzovi za skvělou přípravu a provedení tak náročné akce! Díky za seznámení s hlavními výherci. Je vidět, že je to akce mnoho let již zdokonalovaná  a vychytaná. Zapojilo se mnoho našich bývalých závodníků a je vidět, že jejich kondice je stále výborná. Jen tak dál! 🙂

Díky Martinu Janákovi za úžasné fotografie, které dokumentují celý den od samotného rána do konce závodu

https://emartanos.rajce.idnes.cz/Xtreme_Triathlon_Brusperk_2021/