Malé ohlédnutí za mnoha lety…

Náš oddíl je zde od roku 2007.  Když si vzpomeneme na skromné počátky a pár dětí, pro které jsme to vše začali… uplynulo již hodně vody. Nebylo vše snadné a nešlo vše najednou, ale měli jsme obrovské štěstí na lidi, kteří rozuměli dětem, plavání a měli obrovskou chuť udělat něco pro druhé. Vznikaly rok, co rok nové sekce, přidávaly se, jak děti, tak dospělí a každý svým dílem vytvářel kus něčeho hodnotného. Naši historii tvoří i úžasní rodiče, kteří podporují akce, děti a mnozí sami přiložili ruku k dílu.  Přidávají se nové a nové akce, tradice. Další generace našich plavců se již rekrutuje na trenéry a ty stálice, které vždy držely oddíl, tu jsou stále!

Ráda bych takto alespoň poděkovala srdnatosti a odvaze tr. Martině Nekardové, která stála u našich počátků a pomohla tak roztlačit původně malý kroužek…  tr. Radku Kodajkovi, který svým dílem rozpohyboval závodní sekci a je tak a bude naším plaveckým nestorem. Moc děkujeme oběma. Poděkování patří i trpělivé práci tr. Romance Lesňákové, která vybudovala a společně s Janou Pavliskovou vypilovala do dokonalosti výuku nejmladších dětí, plavců i závodníků. Mezi naše stálice, kteří podporují náš klub patří i tr. Pavel Kožuch, který pochopil, že plavci potřebují i suchou přípravu a ujal se profesionálních tréninků na suchu. Máme tak možnost mít kvalitní přípravu v tělocvičně, kterou pokud sportovci využijí, jejich všestrannost rapidně naroste. Mezi naše tiché stálice patří i lidé, kteří nejsou vidět, ale jejich nápady mají vždy smysl a dalekosáhlé následky prosperity… 🙂 Poděkování patří Hance Austové, Zitě Drozdové a také Terezce Kodajkové. Bez jejichž neviditelné práce bychom se neobešli. Poděkování za léta práce a kroku do neznáma patří i tr. Aničce Chrapkové, která nám vytrvale a s humorem od počátku školí malé akvabelky jako suchou baletní přípravu. Moc si toho vážíme! 🙂

Jsme rádi, že mezi nás zavítal i tr. Peter Hořava, Martin Perutka a Jan Holanik. S vodou svázáni plavci, kteří našim sportovcům dennodenně dávají to nejlepší. A stále závodí v kategorii masters… nebo jako naposledy o velikonočních svátcích, v barvách policie a znovu obhájili Martin 2x zlato, 1x stříbro a 1x bronz a Peter 3x zlato a 1x stříbro… a víc nevíme… Ke všemu skromňasi. Kluci! Jste skvělí!!! Máme Vás rádi. 🙂

Tr. Honza obráží s dětmi závod za závodem a ve volném čase chodí na Lysou a organizuje X-RTB 22

https://www.triathlonbrusperk.cz/soubory-propozice-202021-pdf.html

No řekněte, není to potom radost spolupracovat… ? I přes všechny životní obtíže jste stále s námi …

Spolu s tr., která miluje nejmladší potěr… Martou Pitříkovou, tr. Tomem Kiszou a Petrem Doležílem v Brušperku.

A dále se vyprofilovala pondělní parta sekce kroužků v čele s tr. Romankou Dudovou, Petrou Klose, Marci Malinovou a Luckou Srbkovou. Ty jsou spolu s Bětkou Urbáškovou i skvělou partou pro kondiční plavce! Díky Vám mnoho dětí se rádo vrací do našich drah. 🙂

Čtvrteční parta kroužků s tr. Romankou Lesňákovou, Filipem Hudečkem, Janou Pavliskovou a Luckou Blahutovou… a jsme u nejmladších asistentů a trenérů. Jsme za Vás moc rádi, že jste s námi… Filip, který je záštitou technického zázemí, dřív spolu s Tomem Hrdinou… Díky za neskutečného tr. Marťana Janáka, který svými fotkami, a články o Sparťanovi, vždy udiví a povzbudí kus nejen mladé generace…

Poděkování patří i neviditelné a jemné tr. Janě Antczak, Báře Pešové a Adélce Klánčikové roste sekce synchronizovaného plavání. 🙂 Vzrůstá tak krása a elegance sportu, který je v našich krajích malinko opomenutý. Děkujeme i Vám. Díky patří i Alence Chlopčíkové, která se připojila závodním trenérům a učí se, jak předat, to, co sama získala.

A další neskuteční lidé, kteří přišli, aktivují se na všech frontách, školí se, trénují, pečou na závody a jsou tu, jako by byli vždy… děkujeme  tak tr. Elišce Vackové a Matěji Drozdovi. A mnozí, kteří jsou tu vždy, když potřebujeme… David Aust,  jako je Vendulka Janáčková, Natálie Dorociáková, Verunka Novotná. Díky patří i mladé partě Ličmanků, kteří se učí dělal zázemí a tvořit to, co vidět není a přeci je to životodárné. 🙂

 

Parto, děkuji… Je mi ctí s Vámi všemi spolupracovat… Jen kousek… budeme tady přidávat… fotky a momentky, které tvoří náš celek. 🙂

tr. Iveta

https://delfinifm.rajce.idnes.cz/Trenerske_stripky/