XIV. ročník závodů pro děti a mládež

V sobotu 2. 3.  2024 se konal XIV. ročník plaveckých závodů dětí a mládeže O pohár primátora města Frýdku-Místku. Přihlášeno bylo přes 120 dětí z Frýdku-Místku a okolí a Třinecka.

Po zahájení děti povzbudil zástupce z firmy Sportplex a akvabelky slavnostně otevřely XIV. ročník. Krása, švih, špičky tančily po vodě. Naše vodní víly se tak líbily, že diváci tleskali i během vystoupení. Poté se odstartovaly první skoky do vody a to těch nejmladších, předplavců. Prvních šest neohrožených se vrhlo s pásem do vln bazénu. Nejmladší účastnici bylo 5 let. Jak se řeklo a slíbilo, voda byla „turbo“ a výkony jeden lepší než druhý. Dopolední program uzavřeli plavci s různým postižením. Letošní skupina byla ve velkém zastoupení. Nasazení těchto borců vehnalo do očí slzy mnoha divákům. Nejstaršímu plavci Honzovi je 22 let. Plave s námi již mnoho let. Jeho obrna ho možná svazuje v mnohém, ale chuť, nasazení a elán s jakým vždy jde do všeho je neskutečně nakažlivý. Jeho poslední bazén povzbuzovali všichni diváci.

Nejrychlejší čas dopolední disciplíny 33 m VZ dosáhla Lilly Gorecká 28,59 a Petr Mikula 30,54.

Dopoledních víc jak 70 dětí odplavalo a výborná nálada uvolnila i trenéry. Někteří si zaplavali, jiní si zazpívali a zatančili, občerstvili se a závody mohly pokračovat.

Ve 14.00 hodin přišel plavce pozdravit a povzbudit pan primátor Petr Korč. Potom si sedl mezi děti a sledoval průběh závodů. Moc si toho plavci i rodiče považovali. Podle kategorií jednotlivé disciplíny se střídaly, trenéři měřili, zázemí zapisovalo. Výkony již převažovaly lépe techničtěji provedené a už bylo se na co koukat. Nejrychlejší časy v kategorii na 4×33 m polohový závod patřil Evičce Müllerové 01:50,14 a Tomovi Mikušovi 01:41,16. Nejlepším závodníkům předal poháry pan primátor a popřál jim další úspěšné výkony do dalších závodů.

 

Po skončení a uzavření závodů se přihlásilo 11 týmů na štafety.

Letošní ročník, jak vidno zahájil opět nové tradice, ve kterých budeme rádi pokračovat. Našli se humoristi, tátové rodin a jedna maminka, kteří si dali spolu s dětmi a trenéry štafetu v retro plavkách. Jejich entrée bylo pro všechny překvapením. Spolu s neohroženým krokodýlem křižovali vody bazénu i později. Poměřili se s plavci, trenéry. Vítáme vždy a za všech okolností lidi, kteří dokáží vnést do života humor, umí si hrát a hlavně umí překvapit… tohle koření života potřebujeme víc než výkony, diskvalifikace a upjaté důležitosti. Ukažme dětem, že si i dospělí dokážou hrát a udělat si ze sebe legraci. Parto SO LAZY SHARKS velké díky a doufáme, že to nebude Váš poslední vstup… už se těšíme na další. 🙂 Třeba, co víme.. přidají se další. Vítáme podobné občerstvení na každé naší akci… grilovačcce, plesu, opékačce…

Kompletní výsledky budou přiloženy na webu.

Obligátní skok všech do bazénu na odpočítávání ukončil letošní ročník. Byl opět jiný, nabitý dojmy, nápady a novými přátelstvími. Sport není jen o drilu, sekundách, ale o vytrvalosti, motivaci a emocích. V tvářích každého se dalo číst. Únava postupně přicházela, ale radost, kterou mnozí stále vnímáme, vrací úsměv do srdce.

 

O kvalitní a bohaté ceny letošního ročníku se postaraly firmy Immax (světelné lega), Elfetex, magistrát Frýdku-Místku, hračky Paldusová Místek, Frýdecká skládka, Samsung – značkové prodejny, Sportplex a Frýda s dárkovými poukazy. Množství rodičů, kteří chtěli přispět k pohodové atmosféře byli manželé Čiberovi, p. Wenglorzová, p. Pohludka, p. Haničáková, p. Vrtišková a mnoho dalších, které jsme nestihli zaznamenat. Trenérské ceny a příspěvky manželů Kišových, Magulákových a úžasné buchty a dezerty tr. Marty Pitříkové, Romanky Lesňákové voněly při kávě.

Co nás velmi těší a moc si toho vážíme…  Pomoc přišli i bývalí plavci a rodiče těchto plavců. Úžasné, jak platí, že skvělí orli se vracejí na místo činu. I individuální sport jako plavání je o týmové spolupráci. Bez každého jednoho, který přišel pomoct, podpořit, by nezapadl jediný dílek do  puzzle. Prostě by to nebylo kompletní. Děkujeme.

Poděkování patří firmě Sportplex za to, že jsme mohli využít zázemí celého bazénu. Technikům Davidu Austovi a hudbě, za řízenou diskotéku při startech. Tr. Filipu Hudečkovi a Lukymu Fůrovi za bezproblémové řazení a rozpisy. Časomíře tr. Radka Kodajka a jeho týmu: tr. Matějovi Drozdovi, Terezce Magulák, Irence Zahradníkové, Mišce Tůmové a Alence Chlopčíkové. Startérovi tr. Honzovi Holanikovi. Tr. Lucka Srbková, Marci Malinová a Peter Hořava hledali plavce k blokům… Laskavým slovem provázela zakladatelka a trenérka s velkým srdcem Martinka Nekardová. Velké díky patří trenérkám Janě Pavliskové, Romance Lesňákové a Zitě Drozdové, které se staraly o pitný režim dětí i dospělých v hale. Díky patří jmenovitě trenérkám akvabel Janičcce Anczak, Báře Pešové a Andrejce Austové. Mládeži, která celý den pendlovala s lístky i nutnostmi Danielce Austové, Vendulce Janáčkové.  Mega poděkování Hance Austové naší paní účetní, která srovnávala výsledky a tiskla diplomy. Velké Děkuji patří tr. Martinu Janákovi, který s láskou zachytil každý detail, momentku, akci tohoto dne. S úklidem přišli pomoct i 2x Ličmanovi Šimon a Klárka. Velké díky parto.

Slovo DĚKUJI má šest hlásek, ale není možné dost dobře vyjádřit, co vše obsahuje a znamená. Může být pohlazením, vděčností …nic to neváží a říká vše…

Díky Petru Krestovi za stupínky i lavice, které nám zapůjčila 11. Zš.

Některé hlášky samotných dětí byly pro unavené oživující:

„To je tak super, budu s vámi plavat do konce života…“ 😊

„Můžeme se přidat a pomáhat… ? Mohl bych být užitečný… ?“

SAMOZŘEJMĚ, kdykoliv…

 

Pokud Vás samotné něco oslovilo, napište nám prosíme.

Dvě fotogalerie nás vrátí ke vzpomínkám sobotního dne.

Fotogalerie

Akvabely dopoledne

Akvabely odpoledne

Střípky pozorovatelů

 

Výsledky komplet

Ohlasy parťáků z Třince:

Psali o nás…. Zpráva_závody_FM